رشت، گلسار، روبروی خیابان ۹۵، مجتمع بلانکا پالاس، طبقه ۸، واحد ۸۰۳
union-jack-flag-background

در مورد انگلیس چه می دانیم؟

یکی از کشورهایی که برای مهاجرت مورد جستجو قرار می گیرد، انگلیس است. مهاجرت به انگلیس از راه های قانونی متعددی امکان پذیر می باشد. مقاله راه های قانونی مهاجرت به انگلیس توسط کارشناسان مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار نوشته شده است و هرگونه کپی برداری و یا تغییر در آن غیر مجاز است. در بین کشورهای بریتانیائی، انگلیس با اهمیت تر، بزرگ تر و پر جمعیت ترین آن است. این جزیره با کشورهای: اسکاتلند و ولز مرز مشترک دارد و وسعت آن ۱۳۰۲۷۹ کیلومترمربع بوده و جمعیتی بالغ بر ۵۴.۳ میلیون نفر دارد. شهر زیبا و قدیمی لندن پایتخت این کشور است و شهرهای بیرمنگام، منچستر، لیورپول و لیدز از مهمترین شهرهای این کشور می باشند. واحد پول انگلستان پوند می باشد که یکی از قدرتمندترین ارزهای جهان است. و همانگونه که مشخص است زبان رسمی آن انگلیسی است که پر کاربردترین زبان دنیا می باشد.

کشور انگلیس به ۴۸ استان تقسیم شده های که هر استان برای خود یک لرد نائب السلطنه و یک کلانتر عالی دارد که نمایندگان مقامات سلطنتی انگلیس در همان ایالت می باشند. انگلیس کشور صنعتی و دانشگاهی است.
این کشور در سال ۲۰۱۶ پس از انجام یک همه پرسی اعلام کرد که از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد و در ۳۱ ژانویه سال ۲۰۲۰ عملاً از این اتحادیه بیرون آمد. انگلستان پنجمین اقتصاد برتر دنیا می باشد و در گروه هشت به مدت ۳ سال پیاپی، سریعترین رشد اقتصادی را به خود اختصاص داده است. انگلیس همچنین در صنعت گردشگری نیز بسیار پیشرفته می باشد. این کشور از نظر فرهنگی محل تولد هنرمندان و نویسندگان مشهوری مانند شکسپیر، جرج الیوت، سامرست موآم و بسیاری دیگر از هنرمندان و مشاهیر است. غذاهای فیش اند چیپس، پای و پوره سیب زمینی، رست بیف و بنگرز اندمش در این کشور بسیار مشهور است.

شاخصه های مهم زندگی در انگلیس

انگلیس یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیاست. بعد از خروج از اتحادیه اروپا ارزش پول این کشور با کمی کاهش روبرو شد. اولین شهرصنعتی دنیا در منچستر بوجود آمد و در بسیاری از صنایع از جمله اتومبیل سازی، داروسازی، شیمیائی، هوافضا، سرامیک، شرکت مهندسی و مواد غذائی پیشرفته است. شرایط زندگی در این کشور بسیار مطلوب است و مقدار دستمزد افراد در این کشور با هزینه های زندگی در این جزیره همخوانی دارد. انگلیسی ها بسیار سیاست مدار و در عین حال مردم شوخ طبعی می باشند. در بسیاری از مناقشات سیاسی و نظامی در دنیا انگلستان پای ثابت می باشد. استاندارد هزینه های زندگی در لندن حدود ۲۰۰۰ پوند در ماه بوده و در خارج از لندن حدود ۱۸۰۰ پوند می باشد. در جدول زیر سعی شده است که به برخی از شاخصه های مهم برای زندگی در انگلیس اشاره نمائیم:

شاخص قدرت خرید ۸۵.۳۶ شاخص ایمنی ۵۳.۷۹
شاخص مراقبت بهداشتی ۷۴.۸۷ شاخص آب و هوا ۸۸.۰۹
شاخص رشد اقتصادی ۲۳.۶۰ شاخص تورم ۲.۹۳
نرخ بیکاری ۴.۵۰ شاخص کنترل فساد ۱.۶۹
شاخص خوشبختی ۷.۰۶ شاخص توسعه انسانی ۰.۹۳۲
متوسط حقوق ماهانه خالص ۱۹۷۵.۷۲پوند معادل ۲۳۳۹.۷۴ یورو نرخ بهره وام مسکن ۳.۱۱

مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل

بدون شک انگلستان یکی از با کیفیت ترین و بهترین سیستم های نظام آموزشی را دارا می باشد. هر ساله دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل به انگلیس مهاجرت می کنند. موارد متعددی مانند اعتبار تحصیل در انگلستان، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و کیفیت آموزش دلیل اصلی این کار می باشد. ویزای تحصیلی انگلیس، ویزای TIER 4 نام دارد. دانشگاه های: آکسفورد، کمبریج، امپریال لندن، UCL، کالج اقتصاد و سیاست لندن، ادینبورگ و کالج پادشاهی لندن در رتبه بندی به کیفیت ترین مؤسسات آموزش عالی جهان در رده زیر ۵۰ قرار دارند. برای تحصیل در این کشور شرایط سنی بسیار مهم است و متقاضیان خارجی تحصیل در انگلیس می توانند ابتدا در دوره های پیش دانشگاهی شرکت کنند و سپس وارد دانشگاه شوند. داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل و یا کمبریج برای تحصیل در دانشگاه های انگلیس لازم است. برای انتخاب دانشگاه مناسب می توان از UCAS کمک گرفت.

تحصیل در مقطع لیسانس ۳ سال و در مقطع فوق لیسانس ۱ سال است. دانشجویان مجاز به کار پاره وقت دانشجوئی هستند و یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور انگلستان فرصت ۲۴ ماهه کاریابی پس از فراغت از تحصیل می باشد که به دانشجویان خارجی داده می شود. معمولاً این کشور ویزای همراه نمی دهد.
البته در مقطع دکتری احتمال این که ویزای همراه انگلیس برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال صادر شود وجود دارد. متقاضیان تحصیل در این کشور باید بدانند که هزینه های تحصیل و زندگی در انگلیس بالاست البته بورسیه های تحصیلی زیادی برای دانشجویان بین المللی فراهم است. نکته جالبی که در خصوص دانشگاه های انگلیس وکود دارد این است که این کشور ۱۳۱ دانشگاه دارد که فقط ۵ دانشگاه آن خصوصی می باشند و سالانه حدود ۵۰۰ هزار نفر برای ادامه تحصیل وارد این کشور می شوند. سیستم آموزش انگلیس تحقیق محور است.

چگونه در انگلیس کار پیدا کنیم

مهاجرت به انگلیس از طریق کار

کار در انگلستان مانند اقامت تحصیلی انگلیس از متقاضیان بسیار زیادی برخوردار است. در انگلستان انواع ویزاهای کاری وجود دارد. که به صورت عمده به ویزای کاری بلند مدت و ویزای کار کوتاه مدت تقسیم می شود که هر کدام از این ها اواع مختلفی دارند و برای به دست آورن آنها باید به عواملی مانند مهارت، مدرک تحصیلی، مهارت زبانی و برخی از عوامل دیگر توجه داشت. بیشترین درخواست ویزای کار در این جزیره، ویزای TIER 2 است. انگلیس صنایع بسیار پیشرفه ائی دارد و برخی از مهمتین این صنایع عبارتند از:

 • تولید مواد غذائی
 • صنایع نظامی
 • ماشین سازی
 • هواپیما سازی
 • تولدات کشاورزی
 • صنایع شیمیائی
 • صنایع نساجی
 • آهن و فولاد

بیشترین تخصص های لازم برای جذب نیروی کار خارجی در انگلیس به شرح زیر است:

 • متخصصین هوافضا
 • برنامه نویس
 • متخصص فناوری اطلاعات
 • مهندس مکانیک
 • مهندس برق
 • تکنسین مهندسی
 • پرستار
 • پزشک
 • راننده خودروهای سنگین

برای اینکه بتوان در انگلستان مشغول به کار شد می توان از طریق مؤسسات کاریابی معتبر این کشور شغل مورد نظر را پیدا کرد و برای کارفرما رزومه کاری و نامه پوششی ارسال کرد و پس از تأئید از سوی کارفرمای انگلیسی برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدامات لازم را انجام داد.
برخی از معتبرترین مؤسسات کاریابی این کشور عبارتند از:

 • https://www.gov.uk/jobsearch
 • Exec
 • Indeed
 • Jobsite
 • Monster
 • Computer weekly
 • NHSjobs
 • Hays
 • CWjobs
 • Madjobs
 • Splashfind 100
 • Justengineers
 • Design week
 • Gumtree
 • Totaljobs

افرادی که با ویزای کاری انگلیس وارد این کشور می شوند می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را با ویزای همراه انگلیس وارد این کشور کنند. انگلیس از نرخ بیکاری پائینی برخوردار است و نمودار زیر نشان دهنده این موضوع است:

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری

انگلیس یکی از ۱۰ اقتصاد برتر دنیا را دارد و راه های مختلفی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد. با توجه به ارز قدرتمندی که دارد باید بدانید که پروسه های سرمایه گذاری انگلیس گران است. راه های متعددی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد. که عبارتند از:

 • ویزای کاری مبتکران (Innovator)
 • ویزای کارآفرینی (Tier 1)
 • ویزای سرمایه گذاری
 • ویزای استارت آپ
 • ویزای افراد با استعداد درخشان

هر یک از این موارد جزئیات خاص خود را دارد که به برخی از آن ها اشاره می نمائیم:

در ویزای کارآفرینی (TIER 1) شخص بایستی بین ۵۰۰۰۰ پوند الی ۲۰۰۰۰۰ پوند باید داشته باشد با توجه به نوع کار و تعداد افراد درگیر این سرمایه گذاری متغییر است. یا در ویزای سرمایه گذاری انگلیس
شخص باید حداقل ۲۰۰۰۰۰۰ پوند یا بیشتر در این کشور سرمایه گذاری نماید و بعد از ۵ سال برای اقامت انگلیس درخواست دهد. در ویزای استارت آپ انگلیس شخص باید ایده نوآورانه داشته باشد و این ایده باید توسط یا یک مؤسسه آموزش عالی انگلیسی و یا یم سازمان تجاری با سابقه تأئید شود. در
ویزای مبتکران شغلی یا Innovator افراد با ایده تجاری خلاقانه خود اقدام می کنند و حداقل بایستی بین ۵۰۰۰۰ پوند الی ۱۰۰۰۰۰ پوند پشتوانه مالی داشته باشند. اما در ویزای افراد با استعداد درخشان شخص باید در یکی از زمینه های زیر استعداد برتر باشد:

 • تحقیقاتی، دانشگاهی
 • فرهنگی، هنری
 • تکنولوژی دیجیتالی

البته متقاضیان این روش باید از اتحادیه اروپا و یا یکی از کشورهای سوئیس، نروژ، لیختن اشتاین و یا ایسلند باشند. در نهایت می توان به خرید ملک در انگلیس اشاره کرد که افراد باید حداقل مبلغ ۲۰۰۰۰۰۰ پوند در آن کشور ملک خریداری نمایند تا اقامت انگلستان را بگیرند البته قوانین سخت گیرانه ائی در این رابطه وجود دارد.

مهاجرت به انگلیس از طریق تولد فرزند

کشورها در دنیا در خصوص تولد فرزند و اعطای اقامت به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول کشورهائی هستند که از قانون خاک پیروی می کنند، یعنی هر فرزندی که در خاک آنها متولد شده باشد به صورت خودکار تابعیت آن کشورها را دریافت می کند، کشورهای قاره آمریکا از این قانون استفاده می کنند. در مقابل کشورهائی هستند که از قانون خون پیروی نموده و معتقدند هر فرزندی که در هر جائی از دنیا متولد شود و با یک نفر از تبعه آن کشور مانند پدر یا مادر وابستگی خونی داشته باشد تابعیت آن کشور را اخذ می کنند. بیشتر کشورهای اروپائی از این قانون پیروی می کنند و انگلستان نیز همچنین است. البته اگر شخصی تا قبل از ۱ ژانویه ۱۹۸۳ در انگلیس از یک پدر و مادر غیر انگلیسی متولد شده باشد می تواند برای دریافت تابعیت انگلیس اقدام کند.

مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج

یکی از راه های دریافت تابعیت انگلیس ازدواج با یک فرد انگلیسی می باسد. برای این کار شروطی وجود دارد که به آنها می پردازیم. اول این که سن افراد باید بالای ۱۸ سال باشد. شخص غیر انگلیسی باید قبل از درخواست و ازدواج با یک انگلیسی حداقل به مدت ۳ سال در این کشور اقامت قانونی داشته باشد. ازدواج مورد تأئید در انگلستان هم می تواند ازدواج مدنی باشد و ازدواج دینی. این مدت اقامت ۳ ساله می تواند در هر جائی از امپراتوری بریتانیا باشد. شخص غیر انگلیسی باید تسلط کامل به زبان انگلیسی، ولزی و یا گالیک اسکاتلندی داشته باشد و کتاب راهنمای تابعیت  انگلیس را مطالعه نموده باشد و در آزمون شهروندی انگلیس قبول شده باشد.

شرایط دریافت اقامت دائم انگلیس

بدون شک افرادی که از طریق یکی از راه های قانونی مهاجرت به انگلستان وارد این کشور می شوند قصد دارند اقامت دائم انگلستان را دریافت نمایند. برای این کار اگر اقامت کاری انگلستان را داشته باشید باید به مدت ۵ سال در این کشور کار قانونی انجام داده و مالیات بپردازید تا بتوانید برای اخذ
اقامت دائم انگلیس درخواست دهید. در طول این مدت باید به زبان انگلیسی تسلط کامل یافته باشید. اما اگر اقامت تحصیلی انگلستان را داشته باشید پس از فراغت از تحصیل می توانید از فرصت ۲ ساله PGWP استفاده کرده و پس از یافتن شغل مورد نظر مانند روندی که برای اخذ اقامت دائم ایم کشور از طریق کار وجود دارد اقدام نمود.

شرایط دریافت تابعیت انگلیس

در برخی از روش های مهاجرت به انگلیس افراد به صورت مستقیم تابعیت انگلستان را به دست می آورند. مانند ازدواج با یک انگلیسی و یا قانون تولد در این کشور اما در برخی از روش های دیگر مانند کار در انگلیس و یا تحصیل در انگلستان و همچنین پروسه های سرمایه گذاری در انگلیس شخص ابتدا اقامت دائم انگلیس را اخذ می کند و پس از گذشت ۵ سال می تواند تقاضای دریافت تابعیت انگلستان خود را ارائه دهد. برای این منظور باید به زبان انگلیسی تسلط کامل یافته باشد و در آزمون شهروندی انگلیس شرکت نموده و نمره قبولی اخذ کرده باشدتا بتواند تابعیت انگلستان را دریافت کند. لازم به ذکر است که پاسپورت انگلیس در رده بندی پاسپورت های دنیا در رده چهارم قرار داشته و دارندگان این پاسپورت به ۱۴۵ کشور بدون ویزا می توانند تردد داشته باشند.

برای اقامت کاری انگلستان اقدام کنم یا اقامت تحصیلی انگلستان

خدمات مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار در انگلیس

مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار با مجوز رسمی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان  گیلان مشغول فعالیت است و برای علاقمندان زندگی در انگلیس خدمات زیر را ارائه می نماید:

 • اخذ پذیرش در دوره های پیش دانشگاهی در انگلیس
 • اخذ پذیرش از دانشگاه های مطرح انگلیس
 • اخذ ویزای استارت آپ انگلیس
 • انجام پروسه های سرمایه گذاری در انگلیس

این مؤسسه با توجه به تیم قوی و کارآمدی که در انگلیس دارد در حال افزایش خدمات خود در کشور انگلیس می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن: ۰۱۳۹۱۰۰۴۰۵۵ تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان مشاوران ما بهره مند شوید.

باز کردن چت