رشت، گلسار، روبروی خیابان ۹۵، مجتمع بلانکا پالاس، طبقه ۸، واحد ۸۰۳
flag-france

در مورد فرانسه چه می دانیم؟

کشور فرانسه از قدیمی ترین مقاصد ایرانی ها برای مهاجرت بوده است. مهاجرت به فرانسه از جاذبه های فراوانی برخوردار است. مقاله راه های قانونی مهاجرت به فرانسه توسط کارشناسان مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار نوشته شده است و هرگونه کپی برداری و تغییر در آن غیر مجاز می باشد. جمهوری فرانسه در غرب اروپا قرار گرفته و پهناورترین کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد که مساحت آن حدود ۶۴۰۶۷۹ کیلومترمربع می باشد.
پایتخت فرانسه شهر زیبای پاریس است و شهرهای بوردو، مارسی، لیل و لیون از مهمترین شهرهای این کشور می باشند. فرانسه با کشورهای سوئیس، ایتالیا، اسپانیا، آندورا، آلمان، لوکزامبورگ، بلژیک و موناکو مرز خاکی مشترک دارد. جمعیت این کشور حدود ۶۶.۱ میلیون نفر است و زبان رسمی آن فرانسوی می باشد. فرانسه از نظر اقتصادی یکی از قدرت های اتحادیه اروپا و دنیا می باشد و از سوی دیگر به لحاظ فرهنگی این کشور زبانزد است.

فرانسه چهارمین کشور در دنیا است که بیشترین میراث جهانی از نظر یونسکو را دارا می باشد. فرانسه یک کشور توسعه یافته و از اقتصادهای بزرگ جهانی می باشد. این کشور از جمله کشورهای صنعتی دنیا بوده و صنایعی مانندهواپیماسازی، ماشین آلات، فلزکاری، شیمیائی، مواد غذائی، کشتی سازی، پتروشیمی، اتمی، خودروسازی و نظامی در فرانسه رونق بالائی دارد و صنعت کشارزی این کشور نیز بسیار پیشرفته می باشد و محصولاتی مانند گندم، جو، سیب زمینی، چغندرقند، ذرت، برنج، انگور و صنایع دامی و شیلاتی و محصولات لبنی در این کشور تولید می گردد. از جمله صنایع پر رونق در این کشور صنعت توریسم و گردشگری است آثار طبیعی و باستانی زیادی در این کشور برای بازدید گردشگران وجود دارد. این صنعت به قدری در فرانسه با اهمیت است که در سال ۱۹۸۲ انجمن زیباترین روستاهای فرانسه با هدف تشویق روستاهای کوچک و زیبا برای جذب گردشگران ایجاد شد.

شاخصه های مهم زندگی در فرانسه

فرانسه جذابیت ها و شاخصه های بسیاری برای جذب مهاجرین بین المللی دارد. این کشور علاوه بر این که عضو اتحادیه اروپا است، عضو شنگن نیز می باشد و واحد پول آن یورو است. سطح علمی بالای دانشگاه های این کشور برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه موقعیت مطلوبی دارد. علاوه بر این استانداردهای بالای زندگی، سلامتی و بهداشت، امید به زندگی و شاخص آزادی در این کشور بالاست و همچنین شاخص توسعه انسانی در این کشور بسیار مطلوب می باشد. فرانسه در سازمان ها و نهادهای بین المللی زیادی مانند گروه بیست، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتحادیه لاتین و گروه هشت عضویت دارد.
این کشور توسعه یافته از جمله کشورهای مهم و تأثیر گذار در جهان می باشد و در گروه کشورهای توسعه یافته قرار دارد.در جدول زیر سعی شده است که به برخی از شاخصه های مهم برای زندگی در فرانسه اشاره نمائیم:

شاخص قدرت خرید ۸۵.۰۶ شاخص ایمنی ۴۸.۴۹
شاخص مراقبت بهداشتی ۸۰.۵۴ شاخص آب و هوا ۹۰۳۶
شاخص رشد اقتصادی ۳.۳۰ شاخص تورم ۲.۱۶
نرخ بیکاری ۸ شاخص کنترل فساد ۱.۱۵
شاخص خوشبختی ۶.۶۹ شاخص توسعه انسانی ۰.۹۰۱
متوسط حقوق ماهانه خالص ۲۳۰۱.۱۰ نرخ بهره وام مسکن ۱.۴۹

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

تحصیل در فرانسه از زمان های قدیم مورد توجه دانشجویان خارجی از سراسر دنیا می باشد و در حال حاضر رتبه چهارم محبوب ترین کشور برای ادامه تحصیل است. تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است و برای تحصیل به زبان انگلیسی داشتن مدرک آیلتس، تافل و یا PTE لازم بوده و برای تحصیل به زبان فرانسه داشتن یکی از مدارک DELF یا TCF احتیاج می باشد. دانشگاه های فرانسه از کیفیت بالائی برای تحصیل برخوردار است و مراکز آموزش علمی مانند دانشگاه علوم پاریش، دانشگاه پلی تکنیک فرانسه، دانشگاه سوربن و دانشگاه پاریس از معروف ترین و با کیفیت ترین دانشگاه های این کشور هستند. این کشور در مجموع ۶۲۸ دانشگاه دارد. تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه به مدت ۴ سال بوده و در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱ سال الی ۲ سال و در دکتری بین ۳ سال الی ۶ سال می باشد.

دانشجویان بین المللی که اقامت تحصیلی فرانسه را داشته باشند امکان کار پاره وقت دانشجوئی برای آنها فراهم می باشد و علاوه بر این موضوع این دانشجویان بعد از اتمام دوره تحصیلات خود در فرانسه به مدت ۱ سال به کاریابی با توجه به رشته ائی که در آن کشور خوانده اند بپردازند. دانشجویان متأهل می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به کشور فرانسه منتقل کنند و همسر وی اجازه کار در فرانسه را داشته و فرزندان وی می توانند در مدارس فرانسه تحصیل رایگان داشته باشند. دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در فرانسه می توانند از انواع بورسیه های تحصیلی که در این کشور فراهم می باشد بهره مند شوند. لازم به ذکر است که تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه ۹ سال است که به ۳ دوره تقسیم می گردد که در صورت قبولی در هر دوره وارد دوره بعدی می شوند.

چگونه در فرانسه کار پیدا کنیم؟

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

برای افراد زیادی کار در کشور فرانسه جذابیت های زیادی دارد، در مجموع کار در کشوری که یکی از قطب های صنعت دنیا بوده و در صنایع و تولیدات زیادی مشهور است و انواع صنایع تولیدی و کشاورزی و گردشگری در این کشور فعال است قطعاً جالب و مطلوب می باشد. در مقایسه با جمعیت این کشور و سیل مهاجران قانونی و غیر قانونی که در فرانسه هستند نرخ بیکاری مطلوبی دارد که البته وقوع پاندمی کرونا بر آن بی تأثیر نبوده است که نمودار زیر گویای این مطلب است:

همانگونه که عنوان شد صنایع زیادی در این کشور فعال است که اهم آن عبارتند از:

 • کشاورزی، شیلات، دامداری و جنگلداری
 • نساجی
 • ماشین آلات و فلز کاری
 • خودرو سازی
 • هواپیما سازی
 • گردشگری
 • تولید مواد غذائی

با توجه به صنایع مهمی که عنوان شد این کشور در برخی از مشاغل نیز با کمبود نیروی کار ماهر مواجه است. برخی از مشاغل به عبارت زیر می باشد:

 • مهندسین خبره در کلیه رشته ها
 • متخصص IT و ICT
 • کادر درمان
 • متخصصان صنایع غذائی در سطوح مختلف
 • کارگران جنگلداری
 • کارگران حرفه ائی شیلات
 • متخصصان صنایع چوب
 • متخصصان خودرو در سطوح مختلف

برای اخذ اقامت کاری فرانسه باید به زبان فرانسوی مسلط بود و از بین مؤسسات کاریابی معتبر این کشور شغل مورد نظر را پیدا کرد و پس از ارسال رزومه برای کارفرما و در صورت تأئید کارفرما که ممکن است یک مصاحبه با متقاضی انجام دهد برای او نامه جاب آفر را صادر می کند و با داشتن این نامه شخص می تواند به سفارت فرانسه مراجعه کرده و برای ویزای کاری فرانسه اقدام کند. برخی از مؤسسات کاریابی فرانسه عبارت از زیر است:

 • Pole-emploi
 • Optioncarriere
 • Ouestjob
 • Meteojob
 • indeed
 • Manpower
 • jobsinparis

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

همان گونه که عنوان شد کشور فرانسه از نظر اقتصادی یکی از قدرت های اقتضاد و صنعتی اروپا بوده و به همین دلیل یکی از مکان های مطمئن برای سرمایه گذاران خارجی می باشد. فرانسه در لیست ۵۰۰ شرکت برتر جهان ۳۱ نماینده دارد. بیش از ۲۸۰۰۰ شرکت فعال با سرمایه خارجی در فرانسه دایر است که حدود ۱۱ درصد نیروی کار این کشور را به خود اختصاص داده است. در کشور فرانسه راه های سرمایه گذاری متعددی وجود دارد که در بسیاری از آنها امکان اخذ اقامت فرانسه در آن ها وجود دارد. در ادامه به برخی از مسیرهای سرمایه گذاری در فرانسه اشاره می کنیم:

 • سرمایه گذاری تجاری در فرانسه
 • ویزای استارت آپ فرانسه
 • ثبت شرکت در فرانسه
 • کارآفرینی در فرانسه
 • اقامت طلائی فرانسه
 • ویزای بازنشستگی فرانسه
 • خرید ملک در فرانسه

سرمایه اولیه برای هریک از روش های نام برده شده برای سرمایه گذاری در کشور فرانسه و شرایط متفاوت است که برای داشتن اطلاعات کامل می توانید به مقاله اخذ اقامت فرانسه از راه سرمایه گذاری که در همین سایت منتشر شده است مراجعه نمائید.

در ویزای طلائی فرانسه، شخص سرمایه گذار باید سرمایه ای حداقل ۱۰۰۰۰۰۰۰ یورو داشته باشد و با تزریق سرمایه خود در بخش صنعت و یا بازرگانی در فرانسه برای خود و کلیه اعضای خانواده خود اقامت ۱۰ ساله فرانسه را دریافت نماید. در ویزای بازنشستگی فرانسه و یا ویزای خود حمایتی فرانسه شخص اصلی بایستی ماهیانه درآمدی بالغ بر ۳۰۰۰ یورو برای خود، ۱۴۰۰ یورو برای همسر و به ازای هر فرزند ۷۵۰ یورو ارائه دهدالبته باید دانست که در این نوع ویزا نیازی به انتقال سرمایه به بانک های فرانسه نیست. بهترین روش برای مهاجرت افراد بالای ۴۰ سال و بازنشستگان که از تمکن مالی خوبی برخوردار باشند همین روش است.

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد فرزند

کشورها در سراسر دنیا در خصوص اعطای تابعیت به دو دسته تقسیم می شوند. یک دسته که به قانون خاک اعتقاد دارند و بیشتر کشورهای آمریکائی را شامل می شود معتقدند که هر کودکی در خاک و یا هر یک از ما یملک شان اعم از سفارت، کشتی و هواپیما متولد شود به صورت خودکار تابعیت آن کشور را به دست می آورد. در نقطه مقابل این قانون کشورهائی می باشند که از قانون خون پیروی می کنند و بیشتر کشورهای اروپائی و به طور مشخص کشور فرانسه از این قانون پیروی کرده و به هر شخصی که یکی از اقوام خونی درجه اول وی مانند پدر، مادر، پدربزرگ و یا مادربزرگ وی فرانسوی باشد تابعیت کشور خود را اعطا می کند.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ اقامت فرانسه ازدواج با یک فرد فرانسوی می باشد. برای این کار باید شخص غیر فرانسوی در ابتدا ازدواج خود با یک فرانسوی را اثبات کند. ازدواج این افراد با به تأئید دولت فرانسه رسیده باشد و در این کشور ازدواج مدنی به رسمیت شناخته می شد. برای درخواست الحاق یه همسر باید مدت مشخصی از ازدواج افراد گذشته باشد. شخص فرانسوی بایستی اثبات کند که در این کشور شاغل بوده و از پشتوانه مالی مناسبی برای تأمین هزینه های زندگی خود و شریک زندگی خود را دارد. از سوی دیگر شخص غیر فرانسوی بایستی به زبان فرانسه مسلط بوده باشد. این شخص پس ار وزود به فرانسه اجازه کار در فرانسه و یا تحصیل رایگان در فرانسه را دارد.

شرایط دریافت اقامت دائم فرانسه

افرادی که اقامت کاری فرانسه و یا اقامت تحصیلی فرانسه را داشته باشند بدون شک تمایل به اخذ اقامت دائم فرانسه را دارند. این افراد در صورتی که در کشور فرانسه شغل قانونی داشته باشند و به مدت ۵ سال مالیات پرداخت نموده باشند می توانند برای اهذ اقامت دائم کشور فرانسه درخواست دهند. افرادی که در حال تحصیل در فرانسه باشند. بعد از فراغت از تحصیل به مدت ۱ سال فرصت PGWP دارند که می توانند از ایم فرصت برای جستجوی کار در فرانسه بهره برده و پس از یافتن شغل مورد نظر که متناسب با رشته تحصیلی شان باشد اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند و پس از آن مانند افرادی که اقامت کاری این کشور را دارند بعد از ۵ سال اقامت دائم کشور فرانسه خود را اخذ نمایند. دانش زبان فرانسوی برای اخذ این اقامت لازم است.

شرایط دریافت تابعیت فرانسه

در بین روش های عنوان شده در بالا افرادی که موفق به اخذ اقامت دائم فرانسه شده باشند بعد از گذشت ۵ سال می توانند برای دریافت تابعیت فرانسه خود اقدام کنند. این افراد برای اخذ این تابعیت باید در آزمون شهروندی فرانسه قبول شوند و همچنین تسلط کامل به زبان فرانسه داشته باشند و مانند یک فرانسوی بتوانند زبان فرانسه را صحبت نمایند. این افراد بعد از اخذ تابعیت این کشور و دریافت پاسپورت فرانسه خود به ۱۴۷ کشور بدون دریافت ویزا می توانند سفر نمایند. رتبه پاسپورت کشور فرانسه در رده بندی پاسپورت های دنیا در رده ۶ قرار دارد.

خدمات مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار در فرانسه

مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار با مجوز رسمی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان  گیلان مشغول فعالیت است و برای علاقمندان زندگی در فرانسه خدمات زیر را ارائه می نماید:

 • اخذ پذیرش از دانشگاه های مطرح فرانسه

این مؤسسه با توجه به تیم قوی و کارآمدی که در فرانسه دارد در حال افزایش خدمات خود در کشور فرانسه می باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن: ۰۱۳۹۱۰۰۴۰۵۵ تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان مشاوران ما بهره مند شوید.

باز کردن چت